Damsko-męski świat

 

urządzenia kuchenneW domu rodzinnym powinny znajdować się różne urządzenia. Nie da się ukryć, że niektóre z nich zazwyczaj naturalnie oddzielają środowisko męskie od damskiego. Dla kobiet nieobca będzie na przykład suszarka do włosów czy depilator. Z kolei mężczyźni swój świat odnajdują wśród wszelkiego rodzaju elektronarzędzi, takich jak wiertarka, szlifierka czy elektryczna kosiarka do trawy. Warto zadbać więc o to, by każdy znalazł jakiś kąt dla siebie. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że płeć piękna nie życzy sobie, by jakaś szlifierka leżała na szafce nocnej w sypialni. Dlatego należy znaleźć miejsce, gdzie rzeczy takie jak klucze do naprawy aut, szlifierka czy wiertarka będą mogły być przechowywane. Jeśli rodzina ma do dyspozycji garaż, nie ma żadnego problemu. To idealne miejsce do składowania wszelkiego rodzaju narzędzi elektrycznych i nie tylko. Problem rozpoczyna się w momencie, w którym rodzina mieszka w małym mieszkanku bez dodatkowych pomieszczeń.

 

Najlepiej zaopatrzyć się wtedy w niedrogie, ekonomiczne pudełka, które bez problemu można przechowywać pod łóżkiem, w szufladach lub na szafkach. Pozwalają one utrzymywać narzędzia takie jak szlifierka we względnym porządku i czystości.

Kobiecy zakątek

Każda kobieta marzy o wielkiej garderobie, w której mogłaby przechowywać swoje cenne ubrania i wyjątkową biżuterię. Jednak często ograniczenia przestrzenne nie pozwalają na taki przywilej. Warto w takich przypadkach postawić na zgrabne i eleganckie toaletki, które z całą okazałością można ustawić pod oknem w sypialni. Ten niewielki mebel naprawdę może zdziałać cuda. Sprawi, że każda kobieta codziennie rano i wieczorem zasiadając przed lustrem będzie czuła się wyjątkowo. Praktyczne szufladki pozwolą na zgromadzenie najczęściej używanych kosmetyków i urządzeń, takich jak chociażby wspomniana już wcześniej suszarka do włosów.

Wspólne terytorium

Dzieląc sypialnię naturalnie wydzielają się wśród małżeństw miejsca, w których znajdują się rzeczy wspólne. Nie pozwól jednak, by wymknęło się to spod kontroli. Najlepiej dzielić wspólną szafę na ubrania, ale i wtedy zadbaj o to, by rzeczy każdego z was znajdowały się na różnych półkach. W ten sposób unikniecie rozgardiaszu i codziennych nieporozumień. Przedmioty osobiste powinny znajdować się w odmiennych miejscach. Nawet jeśli mieszkanie jest małe, każdemu należy się jego własny zakątek. Chwila prywatności cieszy bowiem czasami tak samo, jak innym razem przebywanie z osobami, które się kocha i z którymi się mieszka.

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...