Zalety nowoczesnych lokali

nowoczesny biurowiecWspółczesny rynek nieruchomości obfituje w coraz to nowsze inwestycje budowlane. W dużych miastach pojawiają się nowoczesne osiedla mieszkaniowe, pojedyncze bloki, apartamentowce, nowatorskie biurowce i inne obiekty o charakterze usługowo-handlowym. Można znaleźć nieruchomości pochodzące zarówno z rynku wtórnego, jak pierwotnego, zarówno na sprzedaż, jak i wynajem. Wszystko zależy wyłącznie od tego, czego aktualnie potrzebujemy. Warto, decydując się na inwestycję w którymś z tych kierunków, podjąć współpracę ze specjalistami z biura nieruchomości.

Statystyki wyraźnie wskazują na to, że znacznie większym zainteresowaniem wśród osób chcących kupić lub wynająć lokale mieszkalne lub o charakterze usługowo-handlowym, cieszą się te, które pochodzą z rynku pierwotnego. Oczywiście są one nieco droższe niż te, które liczą sobie kilak, kilkanaście, a czasami nawet kilkanaście lat, jednak na ich zdecydowaną korzyść przemawiają czynniki związane z nowatorskimi rozwiązaniami, które mają bezpośredni wpływ na walory estetyczne obiektu oraz jego funkcjonalność. Szczególnie ta druga kwestia jest niezwykle pożądana. Bez względu na to czy chcemy kupić czy wynająć dom lub biurowiec liczy się komfort oraz bezpieczeństwo jego użytkowania. Współczesne budownictwo uwzględnia bowiem różnorodne potrzeby ludzi. W efekcie powstają projekty przyjazne osobom niepełnosprawnym, starszym oraz dzieciom i ich rodzicom. Każdy może znaleźć nieruchomość odpowiednią dla siebie i swoich najbliższych. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas poszukiwań. W dzisiejszych czasach standardem powinno być montowanie wind osobowych w blokach oraz biurowcach, specjalnych, elektrycznych platform oraz tradycyjnych podjazdów na wózki inwalidzkie i dziecięce. Również brak wysokich progów, szerokie przejścia czy korytarze powinny być uwzględnione przez architektów jeszcze na początku projektowania inwestycji, a później wykonane przez budowlańców. W przypadku obiektów o charakterze publicznym konieczne jest dostosowanie toalet do potrzeb osób zmagających się z pewnymi niepełnosprawnościami oraz wygospodarowanie kącika dla matki, lub ojca, z małym dzieckiem, aby bez przeszkód można było na przykład przewinąć je tam lub nakarmić w spokoju. Dobrze, jeśli architekci przewidują parking zewnętrzny tylko dla osób udających się do biurowca. Na parkingu tym powinny znajdować się miejsca przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Standardem natomiast jest już dzisiaj budowanie podziemnych hal garażowych. W przypadku mieszkań dobrze, jeśli lokale posiadają duże balkony lub przestronne tarasy, z których każdy może bez przeszkód, bo swobodnie, korzystać nawet , jeśli, na przykład, porusza się na wózki inwalidzkim. Wszystko to i wiele więcej znajduje się w obrębie nowego budownictwa. Nowoczesne lokale są bowiem zdecydowanie lepiej przystosowane do ich użytkowania niż te sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu lat. Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia dzięki rozwojowi technicznemu oraz świeżej myśli projektantów.

Jeśli interesują nas lokale mieszkaniowe lub handlowo-usługowe do kupienia lub wynajęcia zwracajmy dodatkowo uwagę również na okolicę, w jakiej się znajdują. W przypadku biurowców, galerii handlowych i tym podobnych obiektów, istotną rolę odgrywa bowiem okoliczny teren. Dodaje on bowiem prestiżu obiektowi, sprawia, że chętnie, lub też nie, jest odwiedzany przez ludzi. Dobrze, jeśli są to tereny zielone, obfitujące w piękno przyrody, ale jednocześnie stanowiące dobrze rozwijające się dzielnice biznesowe. Zintegrowane węzły komunikacyjne, dostęp do rozmaitych punktów usługowych oraz możliwość podziwiania piękna przyrody to trzy czynniki, które warunkują atrakcyjność obiektu budowlanego. Podobnie jest w przypadku inwestycji mieszkaniowych. Wielu ludzi, którzy poszukują lokalu do wynajęcia, a szczególnie do kupienia, zwraca dużą uwagę na wygląd okolicy. Nikt bowiem nie chce mieć do końca życia lub przez znaczną jego część betonowego obiektu za oknem w kuchni, pokoju dziecięcym lub sypialni. Dlatego, decydując się na kupno mieszkania sprawdźmy uprzednio, czy nie jest przypadkiem przewidziana realizacja innej inwestycji budowlanej na sąsiednim terenie. Nie jest bowiem żadną przyjemnością ograniczanie dostępu światła słoneczne do mieszkania przez cały rok, a także zerkanie w okna sąsiadom, którzy robią to samo, siłą rzeczy, ponieważ oba bloki mieszkalne są wybudowane naprzeciwko siebie w odległości zaledwie kilku metrów. Wszystkie lokale, bez względu na ich rodzaj, powinny zapewniać nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, ale także maksimum komfortu. Dlatego, nawet decydując się na mieszkanie w wielkim mieście, inwestujmy w te nieruchomości, które są położone w bliskim sąsiedztwie przyrody, na którą widok rozpościera się niemal z każdego okna. Taka lokalizacja pozwoli w pełni cieszyć się mieszkaniem.nieruchomość na wodzie

Są też osoby, które decydują się na lokale pochodzące z rynku wtórnego. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest to inwestycja opłacalna. W większość przypadków konieczne jest bowiem przeprowadzenie gruntownego remontu. To samo dotyczy mieszkań czy lokali będących w stanie deweloperskim. Z tą jednak różnicą, że łatwiej jest wykonać prace wykończeniowe w przestrzeni, która jest w stu procentach przygotowana do tego rodzaju działań, a więc posiada pomalowane na biało wszystkie ściany i sufity, wstawione jedynie drzwi wejściowe oraz okna, niż w mieszkaniach, w których trzeba zacząć remont od usunięcia tego, co zostało w nim wykonane, a więc płytek ze ścian, starych i zniszczonych podłóg, ewentualnych ścianek działowych i wielu innych rzeczy.

Skoro decyzja związana z zakupem mieszkania lub lokalu o charakterze usługowo-handlowym nierozerwalnie wiąże się z wydaniem dużej gotówki, a często również nawet z wzięciem kredytu w banku, to lepiej zainwestować w nowe nieruchomości, które nie tylko dają znacznie więcej możliwości wykończeniowych, ale przede wszystkim oddziałują na wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

 

 

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...