Mieszkania dla rodziny

domyNajważniejsze dla naszej rodziny jest bezpieczeństwo. Zapewniamy je przede wszystkim domem, rozumianym zarówno jako abstrakcyjne pojęcie domowego ogniska, jak i miejsca zamieszkania. Dążymy do tego, by zapewnić dzieciom idealne warunki do rozwoju, zabawy, spokoju i równowagi. Dom ma ogromne znaczenie w kształtowaniu własnej tożsamości, identyfikując się z pewnym stałym miejscem naszego życia. Dlatego tez wybór odpowiedniego miejsca zamieszkania ma niebagatelne znaczenie.

 

Kiedy jesteśmy młodzi, żyjemy dynamicznie studiując i pracując, mieszkanie nie jest dla nas stałym punktem odniesienia. Jesteśmy wystarczająco energiczni by móc je zmienić w każdej chwili. Im jesteśmy starsi, tym większą odczuwamy potrzebę stabilizacji i spokoju. Dlatego też wybór zarówno warunków mieszkalnych, jak i rodzaju mieszkania dla młodych idealnie odwzorowuje nasze podejście do życia we wczesnej oraz późniejszej młodości, a także w wieku podeszłym. Młodzi ludzie zazwyczaj wynajmują pokój lub kawalerkę w zależności od możliwości finansowych swoich lub swoich rodziców. Następnie wiążąc się z druga osobą, poszukują mieszkania na wyłączność. To wówczas najczęściej decydujemy się na zakup własnego miejsca, bo nie ma to jak rodzina na swoim Poznań, Warszawa czy Wrocław to miejsca, w których żyje najwięcej młodych ludzi. Studenci zazwyczaj decydują się pozostać w tych miejscowościach na stałe i tam założyć rodzinę. Dlatego też ważna jest nieustanna rozbudowa tych miast. Do momentu aż w naszym życiu nie pojawiają się dzieci, mieszkanie w kawalerce lub małym apartamencie jest wygodne. Bliskość miejsca pracy lub uczelni, połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz niskie koszty utrzymania maja tu niemałe znaczenie. Nie da się ukryć, że mała powierzchnia mieszkalna jest łatwa w ogrzaniu i tania. To dotyczy zarówno sytuacji, w której wynajmujemy mieszkanie, jak i posiadamy je na własność.

Kiedy nasza rodzina się powiększa, zaczynamy szukać większego miejsca zamieszkania, aby dzieci miały więcej przestrzeni do zabawy i rozwoju. O domu marzy prawie każdy mieszkaniec bloku. Bardzo doceniamy wówczas możliwość zorganizowania przyjęcia w ogrodzie lub wypoczynku z dala od zgiełku miejskiego. Niezależnie od tego, czy działka położona jest w centrum czy na peryferiach, dom z ogrodem daje nam więcej spokoju, prywatności  i poczucia bezpieczeństwa. Nasza rodzina jest wtedy bardziej niezależna. Chcielibyśmy dać swoim dzieciom namiastkę spokoju, a możliwe jest to jedynie wtedy, gdy jest rodzina na swoim Poznań może posłużyć za przykład miasta, w którym ofert zakupu i sprzedaży nieruchomości jest bardzo dużo. Dzięki nim, możemy wybrać coś ściśle dopasowanego zarówno do naszych potrzeb, jak i wymagań naszych najbliższych. W Poznaniu i w jego okolicach istnieje mnóstwo działek zarówno pod zabudowę, jak i z domem w stanie surowym lub gotowymi willami.  Dom wolnostojący ma niezliczoną ilość zalet. Możliwość wyjścia bezpośrednio na powietrze, spędzenia czasu we własnym ogrodzie jest bezcenna. Atutami są również możliwości konstrukcyjne. Możemy zbudować dom według własnego planu, wyposażając go w kominek lub dowolnej wielkości taras. Dla osób od lat mieszkających w bloku, zaletą okaże się własny garaż i możliwość zorganizowania na własnej działce miejsca dla kilku pojazdów.

Ceny działek wahają się w zależności od wielkości, przeznaczenia oraz lokalizacji. Na peryferiach, które nie należą do miasta, możemy kupić dom za odpowiednio niższą cenę. Wartość działki tutaj nie jest bowiem równa wartości działki w centrum. Wiele osób decyduje się na zakup domu na osiedlach, które znajdują się na obrzeżach dużych miast, mając jednocześnie doskonałe połączenie komunikacyjne ze śródmieściem. Są to zazwyczaj osiedla domków szeregowych lub domów wolnostojących, których zaletą jest cisza i spokój oraz przyjazne sąsiedztwo. Tutaj możliwe jest zrealizowanie marzenia: rodzina na swoim Poznań to doskonałe miejsce do zamieszkania. Możemy cieszyć się zaletami mieszkania w mieście, płacąc jednocześnie mniej. Na terenach podmiejskich bardzo powszechne staja się ostatnimi czasy nieruchomości w postaci osiedli o zróżnicowanym charakterze. Budynki utrzymane w tej samej stylistyce architektonicznej maja rozmaity charakter. Możemy w tym przypadku wybrać dom wolnostojący, dom szeregowy, mieszkanie lub kawalerkę. Takie rozwiązanie jest coraz bardzie popularne wśród inwestycji deweloperskich.

kosztyWspółcześnie wybiera się także rozwiązania, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców. W ten oto sposób powstają osiedla strzeżone. Do tyczy to zarówno osiedli, na których stawiane są bloki mieszkalne, jak i osiedli domów szeregowych. Są one ogrodzone murem z bramą i wjazd na teren osiedla jest możliwy tylko dla mieszkańców. Zazwyczaj posiadają monitoring oraz ochroniarza lub osobę, która legitymuje wjeżdżających. Takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla rodzin z dziećmi oraz osób, które obawiają się włamania. Nie da się bowiem ukryć, że atrakcyjne wizualnie osiedla są najlepszym łupem dla złodzieja.

Na rynku nieruchomości dostępne są również oferty działek z gotowym domem wolnostojącym. W tym przypadku cena zależy przede wszystkim od stanu domu. Starsze wille nie cieszą się popularnością z uwagi na konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu i sprawdzenia systemu instalacji. Czasami dużo bardziej opłacalną inwestycją jest postawienie własnego domu według swoich wymagań i upodobań. To samo dotyczy również starych kamienic, które choć piękne z wyglądu, wymagają kosmetycznych lub nawet konstrukcyjnych poprawek remontowych. Starsze budownictwo jest zdecydowanie trudniej ogrzać, co wiąże się z ponoszeniem wyższych kosztów utrzymania. Ale nie wszystkich zniechęcają tego typu wady. Piękno i oryginalność wygrywa i jeśli nas stać, kupujemy stara willę w centrum miasta. Przykładem osiedla, na którym działki osiągają horrendalne ceny jest poznański Sołacz. Wysokie koszty nie odstraszają przyszłych właścicieli nawet, jeśli stoi na nich dom w bardzo złym stanie.

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...