Kwiaty przez Internet? To proste!

 

prezentySfera wirtualna podbiła serca zdecydowanej większości dynamicznie rozwijających się społeczeństw, nic więc dziwnego, że coraz więcej branż przenosi swoje biznesy właśnie w przestrzeń Internetu, otwierając sobie drogę do szybszego pozyskania większej liczby klientów. Jeszcze do niedawna ograniczaliśmy zakupy wyłącznie do konkretnych produktów, o które trudno było w sklepach stacjonarnych, jednak dzisiaj nie dziwi już nikogo kupowanie w taki sposób żywności, okien, kruchych materiałów budowlanych, zwierząt czy...kwiatów, zwłaszcza, że internetowe kwieciarnie szturmem podbijają rynek zagraniczny i krajowy. Biznes okazał się strzałem w dziesiątkę nie tylko dlatego, że umożliwia wysłanie kwiatów z dowolnego i do dowolnego obszaru, ale także dlatego, że pozwala na zachowanie anonimowości. Jest to opcja szczególnie cenna dla osób, które albo są nieśmiałe, albo którym zależy przede wszystkim na zrobieniu niespodzianki drugiej osobie. Każdy lubi dostawać kwiaty czy drobne upominki, dlatego też wiele takich kwiaciarni decyduje się na poszerzenie swoich usług nie tylko o komponowanie konkretnych wiązanek, ale także o opcję dodania życzeń, oprawionych zdjęć oraz drobiazgów w postaci kubków, biżuterii, maskotek oraz wielu innych.

Niektórym przesyłanie kwiatów przez internet może wydawać się czymś absolutnie nierealnym, faktem jest jednak, że tego typu biznesy funkcjonują praktycznie na takiej samej zasadzie jak w przypadku sklepów stacjonarnych, z tą różniącą, że czasami firma nie posiada siedziby, do której można byłoby przyjść osobiście oraz że wszystkie usługi zamawia się wyłącznie za pośrednictwem internetu. Problemem może być oczywiście fakt, że osoba zamawiająca nie ma możliwości sprawdzenia czy wybrany bukiet wygląda w rzeczywistości tak jakby tego oczekiwał, jednak firmy takie jak kwiaciarnia  klientowi zawsze przed przystąpieniem do zakończenia transakcji przesyłają zdjęcie gotowego bukietu. W taki sposób klient może mieć kontrolę nad wizerunkiem bukietu, który zamawiał. W celu ułatwienia i skrócenia procesu zamawiania na stronach www poszczególnych kwiaciarni znaleźć można gotowe bukiety, które zwykle wyglądają dokładnie tak samo za każdym razem, nie oznacza to jednak, że klient nie ma możliwości zamówienia takiego bukietu, którego nie ma w odgórnie narzuconej galerii. Niektóre osoby cenią sobie szczególnie konkretne kwiaty lub odpowiednie kolory, warto więc swoje propozycje czy zapytania kierować bezpośrednio do obsługi kwiaciarni. Czy zatem warto kupować za pośrednictwem internetowej kwiaciarni? Oczywiście, że tak zwłaszcza, że bardzo często nie mamy możliwości osobistego wręczenia bukietu. Nasza sytuacja życiowa może sprawić, że będziemy poza granicami kraju lub nasze zdrowie nie będzie pozwalało na opuszczanie domu czy szpitala, za pośrednictwem kilku kliknięć myszką możemy więc przesłać prezent za pomocą pośrednika. Możemy się zastanawiać w jaki sposób delikatne kwiaty, które potrzebują stałego kontaktu z wodą są w stanie dotrzeć w stanie nienaruszonym na drugi koniec kraju, jednak warto wiedzieć, że kwiaciarnie dokładają wszelkich starań, aby ich wiązanki były odpowiednio zabezpieczone. Kwiaciarnia Różany Express wszystkie bukiety umieszcza w specjalnych bezpiecznych pudełkach, w których wiązanka ma stały dostęp do wody oraz w których zabezpieczona jest przed trudami podróży, a całość przewożona jest do adresatów za pośrednictwem solidnych firm kurierskich, których przedstawiciele wręczają bukiety w imieniu zleceniodawców.

Wirtualne kwiaciarnie są zatem strzałem w dziesiątkę jeżeli zależy nam na zrobieniu bliskiej osobie prawdziwej niespodzianki lub której chcemy powiedzieć co do niej czujemy w dość wymowny i oczywisty sposób. Kwiaty należą do tych elementów, które ułatwiają naszą komunikację niezależnie od kręgu kulturowego, stanowią więc bezpieczny sposób na wyrażenie swoich uczuć, szacunku lub przekazanie komuś, że nam na nim zależy. System kurierski jest więc niezwykle wygodny, ponieważ nie tylko zwalania nas z obowiązku przemieszczania się kilkaset kilometrów w celu wręczenia bukietu, ale także pozwala na szybkie opłacenie wiązanek za pośrednictwem wirtualnych płatności.

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...