Inwestycja w pierwszy pokój dziecka

 

kolorowe dłoniePrzyjście małego potomka na świat wiąże się z nieustającym oczekiwaniem i niecierpliwością. Wiele rodzin już w pierwszych miesiącach ciąży chciałoby urządzić swojemu maleństwu pierwszy pokój. I nic w tym dziwnego. Zarówno w telewizji, jak i w kolorowej prasie czy internecie ciągle słyszymy o tym, jak rodzice powinni przygotować się na przyjęcie dziecka. Media szumnie rozdmuchują każdą kolejną ciążę znanych gwiazd czy celebrytek. Warto wspomnieć chociażby o księżnej Kate, która niedawno urodziła następcę tronu w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie tego typu tematami pokazuje, że na punkcie ciąży naprawdę można dostać przysłowiowego bzika. Jeśli społeczeństwo potrafi tak przeżywać narodziny cudzego dziecka, radość rodziców z własnego potomka musi być wręcz niewysłowiona. Nic więc dziwnego, że chcą oni godnie i porządnie przygotować się na jego pojawienie. Istnieje kilka praktycznych sposobów, dzięki którym pokoik dziecka szybko stanie się bezpiecznym i przytulnym miejscem, które z największą cierpliwością ze wszystkich zainteresowanych będzie czekał na przybycie dziecka.

 Tapetowanie z pewnością należy wykonać wcześniej

Jeśli pokój wymaga generalnego przygotowania należy nawet wspomnieć, że często remont należy z różnych powodów przeprowadzić wcześniej. Przede wszystkim dlatego, że wiele tapet czy farb może zaszkodzić małemu dziecku. Nawet jeśli nie ma przeciwwskazań co do tego, by przeprowadzać remont w jego obecności, nie warto ryzykować. Poza tym po narodzinach dziecka sypialnia dziecinna powinna być już dawno gotowa. Jak wybrać odpowiednią tapetę? Rodzice muszą dojść w tej kwestii do porozumienia. Ciekawą opcją staje się zakup tapety przez internet. Wiele sklepów w sieci oferuje bowiem materiały stworzone wprost do pokoju dziecięcego. Na przykład takie, które przedstawiają postacie z bajek Disney. Przykładem sklepu oferującego interesujące tapety jest witryna znajdująca się pod adresem http://www.otostyl.com/pl/sklep/tapeta-93698-6,1495,30105.html. Jeśli pragniemy wyszukać daną tapetę, można to zrobić dzięki wyszukiwarce. Należy wtedy wpisać po prostu numer oraz nazwę interesującej nas tapety. Tak jak w adresie, który został podany powyżej. O wiele łatwiej będzie jednak przejrzeć wszystkie materiały na danej stronie, by mieć możliwość skorzystania z różnych opcji. Być może lepszy będzie na przykład prosty wzór lub zamówienie fototapety na ścianę z naszym zdjęciem.

Odpowiednie meble pomogą rodzicom w opiece

dzieciOdpowiedni wybór mebli jest bardzo trudnym zadaniem, przed którym stają rodzice. Należy pamiętać o tym, by wybrać nie tylko odpowiednie łóżeczko dla maleństwa, ale także wygodne meble dla rodziców. Pierwsze noce każdego rodzica bywają niespokojne. Warto więc zabrać łóżeczko dziecka do swojej sypialni lub sprawić sobie wygodną kanapę w pokoju malucha. W ten sposób wygodne i praktyczne opiekowanie się dzieckiem będzie możliwe przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Fotel bujany to niezawodny mebel w pierwszym pokoju dziecka. Korzystają z niego mamy od wielu lat. Warto także dodać, że za każdym razem skutecznie się on sprawdza, między innymi przy usypianiu czy karmieniu dziecka. Ciekawym rozwiązaniem będzie oczywiście komoda, w której znajdą się potrzebne rzeczy. Komody do pokojów dziecięcych ponadto wyposażone są w blat, na którym można przewijać małe dziecko lub ubierać je po kąpieli.

Oświetlenie nie powinno razić w oczy

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno być bardzo subtelne, ponieważ początkowo dziecko będzie na wszystko bardzo wyczulone. Warto zadbać o to, by pokoju znalazła się lampka, którą będzie można zapalić w nocy podczas wstawania do dziecka. Musi być ona na tyle mocna, by oświetlić pokój, jednakże na tyle słaba, by nie rozdrażnić maleństwa. Doskonały wybór znajdziemy z pewnością w sklepie elektrycznym. Doświadczony pracownik z pewnością doradzi, jakie żarówki sprawdzą się najskuteczniej. Należy również wspomnieć, że kilka miesięcy później można wkręcić w lampy zwykłe żarówki. Po jakimś czasie oczy dziecka będą się przyzwyczajać do normalnego natężenia światła. Wyjątek stanowi oczywiście lampka, która oświetlać będzie pokój w nocy. Przymrużone światło jest w późnych godzinach nocnych dobrym rozwiązaniem nie tylko dla obudzonego i rozpłakanego dziecka, ale także dla zaspanego rodzica.

Pierwszy pokój dziecka ma być idealny. Takie jest marzenie, a w zasadzie dążenie każdego rodzica. O aranżacji wnętrz dla niemowlaków warto poczytać również w specjalnych magazynach przeznaczonych dla młodych rodziców. Rady tam zamieszczone sprawdzone są nie tylko przez specjalistów, ale także przez prawdziwych rodziców. Warto starać się przede wszystkim o to, by sypialnia dziecka nabrała przytulnego i osobistego charakteru. Z pewnością pomoże w tym odpowiednie oświetlenie oraz tapety na ścianach. Warto również zadbać o drobne dodatki, taki jak zdjęcia w ramkach na ścianach lub na regale czy kolorowe obrazki. W pierwszych miesiącach życia dziecko intuicyjnie wyczuwa pewne rzeczy. Miłość, którą rodzice wkładają w aranżację pokoju z pewnością także potrafi jakoś poczuć. Starajmy się więc przede wszystkim kierować właśnie tym uczuciem nie tylko podczas urządzania sypialni, ale w każdym momencie swojego życia.

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...