Smycze dla psa

 

Smycze Oto ZooPsy uwielbiają spacery ze swoimi właścicielami. Niestety w ostatnim czasie środki bezpieczeństwa stosowane przez władze zostały bardzo zaostrzone. Spacerując z naszym pupilem po parku czy nawet dookoła bloku na naszym osiedlu musimy zadbać o bezpieczeństwo nasze, naszego psiaka, a także osób, które znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu. Nawet najbardziej spokojne psy mogą bowiem stanowić zagrożenie, na przykład wtedy, gdy przestraszone jakimiś czynnikami zewnętrznymi wybiegają na jezdnię. Bardziej płochliwe czy żywiołowe psy mogą uznać, że osoba podchodząca do właściciela stanowi dla niego zagrożenie. Wtedy pupile przystępują do ataku, a nawet niegroźne ugryzienie może spowodować lawinę kłopotów nie tylko dla zwierzaka, ale także dla jego właściciela. Wszystkie te powody są odpowiedzią na pytanie – dlaczego psy powinny spacerować na smyczy.

Odpowiednia smycz dla psa

Dziś na rynku możemy znaleźć bardzo wiele smyczy, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli. Najważniejsze jest oczywiście to, by pies dobrze czuł się w towarzystwie swojego pana, czy też może lepiej – w towarzystwie przyjaciela. Nie wystarczy więc zwykła smycz, która często jest niewygodna zarówno dla zwierzęcia, jak i dla osoby wyprowadzającej pupila na spacer. Dzisiaj w sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wybór smyczy dla psa, zarówno jeśli chodzi o długość, rodzaj, jak i nawet kolor. Najpopularniejsze stały się w ostatnim czasie smycze mechaniczne, które możemy w zależności od potrzeby wydłużać lub skracać.

Można je zresztą obejrzeć na stronie http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/smycze,1338,325,1.html. Warto bowiem wspomnieć, że szereg produktów dla psów można dzisiaj znaleźć między innymi na stronach internetowych należących do sklepów zoologicznych funkcjonujących także lub nierzadko jedynie w sieci internetowej. Gdzie zatem szukać smyczy oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Poszukiwania idealnej smyczy dla psa

Przede wszystkim smycze dla psa powinny być dostosowane do wielkości naszego pupila. Większe psy powinny mieć o wiele bardziej solidną smycz, wykonaną z trwałego materiału. Jest to zresztą tak zwana oczywista oczywistość, ponieważ duże psy na spacerze często bywają niepokorne i ciągną za sobą swojego właściciela. Jest to również kwestia tresury, jednak ten aspekt powinien być poruszony jako osobny temat. Jakby jednak nie było ważne jest również to, by w przypadku dużych psów sam uchwyt smyczy był praktyczny dla właściciela. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której psy wyrwą się podczas spaceru i zostaną pozostawione same sobie. Tendencję do takich zachowań mają przede wszystkim małe psiaki, które jeszcze nie nauczyły się dyscypliny. Rady charakteryzujące się niewielkim rozmiarem nie powinny mieć doczepionej do obroży dużej smyczy, ponieważ znacznie utrudni to im poruszanie się podczas spaceru. Warto pamiętać o tych czynnikach, ponieważ okazują się one niezbędne do tego, by spacer stał się zarówno dla pupila, jak i dla właściciela nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością.

Warto pamiętać o tym, że w niektórych miejscach – specjalnie do tego przeznaczonych – pupile mogą wybiegać się pod okiem właściciela bez smyczy czy kagańca. Co jakiś czas każdy psiak zasługuje na taką możliwość, dlatego takie wizyty w parkach czy innych obiektach specjalnie wyznaczonych powinny się cyklicznie odbywać. Dzięki temu pies nie tylko będzie szczęśliwszy, ale także poprawi swoją formę. Jest to szczególnie ważne dla tych zwierzaków, które mieszkają z właścicielami w blokach i na co dzień nie mają zbyt wiele miejsca do tego, by pobiegać. Warto również zaznaczyć, że na otwartej przestrzeni psy często uwielbiają się ze swoim właścicielem bawić – chociażby podczas zabawy w popularne i znane wszystkim miłośnikom psów aportowanie. Odpowiednią smycz można z kolei nabyć w zasadzie nie wychodząc z domu, na przykład w sklepie online. Atrakcyjnych produktów można szukać także na aukcjach w internecie lub na portalach ogłoszeniowych, gdzie swoje propozycje zamieszczają internauci.

 

 

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...