Kursy językowe za granicą

Znajomość języka obcego jest dzisiaj niezwykle ważną umiejętnością. Ogromną popularnością cieszą się zatem różnego rodzaju kursy, na których szybko i efektywnie możemy poznać podstawy języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. W ostatnich latach popularność szkół językowych znacznie wzrosła. Te ostatnie pojawiają się nie tylko w większych miastach, ale również w niewielkich miejscowościach, gdzie – co bardzo interesujące – chętnych do nauki oczywiście nie brakuje. Języków uczą się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Coraz chętniej tą dziedziną wiedzy interesują się także nastolatkowie. Co więcej, do szkół językowych zapisują się również dorośli, dla których znajomość języka niemieckiego, rosyjskiego czy angielskiego jest ważna przede wszystkim w kontekście szeroko pojętego rozwoju zawodowego. Zajęcia stacjonarne, prowadzone przez kompetentnych i wymagających lektorów z pewnością przynoszą pożądane efekty. Jak się jednak okazuje, coraz częściej młodsi i starsi uczniowie szkół językowych wybierają bardziej innowacyjną opcję nauki. Mowa tutaj o tak zwanych zagranicznych wyjazdach językowych, dzięki którym kursanci zyskują całkiem odmienne (i nierzadko również ciekawsze) perspektywy nauki niż dotychczas. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się między innymi kursy językowe w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych.

Wybór kursu językowego

W dobie dwudziestego pierwszego wieku na rynku znajdziemy ogromną liczbę szkół językowych. Niektóre specjalizują się w nauce jednego języka, czyli innymi słowy są szczegółowo sprofilowane. Coraz częściej zdarza się jednak, że dana szkoła językowa rozszerza swoją ofertę, by dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych nauką danych języków. Co istotne, nie wszystkie placówki tego typu posiadają ofertę wyjazdów językowych. Warto zatem – zapisując się na kurs tradycyjny – sprawdzić nieco wcześniej możliwość skorzystania z takiej opcji. Wybierając kurs stacjonarny oraz zagraniczny w tej samej szkole możemy bowiem liczyć na atrakcyjne rabaty oraz interesujące zniżki. 

Dla kogo wyjazdy zagraniczne

Czy każda osoba ucząca się języka może zdecydować się na zagraniczny kurs? Z reguły warto najpierw zdobyć pewne umiejętności językowe na tradycyjnym kursie, by za granicą posługiwać się angielskim czy niemieckim przynajmniej na poziomie komunikacyjnym. W ten sposób wyjazd rzeczywiście efektywnie wpłynie na znajomość danego języka. Jeśli chodzi o szkoły językowe, te zazwyczaj proponują zagraniczne wyjazdy dla dzieci, nastolatków oraz osób dorosłych. Te trzy podstawowe grupy wiekowe zostały stworzone po to, by kursanci swobodniej czuli się w swoim towarzystwie. Co więcej, logicznym będzie fakt, iż zajęcia dla kilkulatków będą prowadzone w zupełnie innej formie, niż na przykład lekcje dla osób dorosłych. 

Wartość zagranicznego kursu językowego

Efektywne kursy językowe w Anglii, Niemczech czy Hiszpanii okazują się niezwykle wartościowe pod wieloma względami. Warto przede wszystkim mieć świadomość tego, że przebywanie za granicą wymaga od nas przełamania (często bardzo silnej) bariery językowej. Kursanci muszą posługiwać się językiem obcym nie tylko na zajęciach, ale również w sklepie czy podczas rozmowy z innymi osobami. Zagraniczny kurs szybko buduje pewność siebie i otwiera przed uczniami ogromne możliwości komunikacyjne. Co więcej, możliwość wyjazdu sprawdza się również pod innymi względami. Uczniowie mają możliwość zwiedzenia interesujących miejsc oraz poznania zupełnie innych kultur czy obyczajów. Takich doświadczeń nie da się uzyskać na tradycyjnych zajęciach w polskiej szkole językowej. Warto również wspomnieć o zawiązujących się przyjaźniach i kontaktach. Dzięki tym ostatnim nawet po powrocie do domu kursant ma możliwość rozwijania umiejętności językowych (szlifowanych podczas rozmowy na Skypie czy podczas wysyłania maili).

Zalety wyjazdów językowych za granicę w pigułce:

  1. Kontakt z językiem obcym 24/7.

  2. Nacisk położony zostaje przede wszystkim na zajęcia praktyczne.

  3. Możliwość poznania nowych ludzi z innych krajów.
  4. Możliwość poznania nowych kultur.

  5. Nauka połączona z rozrywką (zwiedzanie, integracja etc.).

  6. Większość zajęć jest prowadzona przez native speakerów.

  7. Likwidacja bariery językowej.

Jak się okazuje, nauka języka obcego za granicą to przede wszystkim ogromne zalety przemawiające na korzyść takich przedsięwzięć. Minusem wyjazdów jest jedynie kwestia finansowa. Niestety siłą rzeczy nauka poza granicami kraju wiąże się z większymi nakładami finansowymi, aniżeli standardowy kurs w szkole językowej. Warto jednak pamiętać, że niektóre placówki organizujące wyjazdy na stałe współpracują z zagranicznymi szkołami oraz uniwersytetami. Są zatem w stanie wynegocjować najbardziej optymalne warunki współpracy, a co za tym idzie otrzymać również niezwykle cenne rabaty dla swoich uczniów. Wyjazd językowy za granicę będzie z pewnością ogromnie wartościowym doświadczeniem dla kursanta w każdym wieku. Warto zatem – ucząc się języka – pozwolić sobie przynajmniej raz na taką „wycieczkę”, która w przypadku wielu osób może okazać się prawdziwą przygodą życia.

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...