Szkołą muzyczna w Poznaniu, którą placówkę wybrać?

Szkoły muzyczne w Polsce zasadniczo dzielą się na szkoły państwowe i prywatne, wśród których wyróżniamy szkoły łączące naukę gry na instrumencie z pełną nauką, a także placówki popołudniowe i wieczorowe, które uczą jedynie gry na instrumencie. Jak możemy się domyślić każda z tych szkół posiada swoje wady i zalety. Warto je przybliżyć.

Państwowe szkoły muzyczne umożliwiają dziecku zdobycie zarówno elementarnej (podstawowej) jak i wyższej wiedzy na temat praktycznej i teoretycznej gry na danym instrumencie. Dodatkowo jednak dzieci uczące się w takiej szkole pobierają normalne lekcje, tak jak ich rówieśnicy uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów, mogą więc przystępować do wszystkich egzaminów – gimnazjalnych czy maturalnych i ubiegać się o dostanie się na studia na takich samych prawach. Dostanie się do takiego miejsca jak prestiżowa szkoła muzyczna w Poznaniu jest jednak trudne i wymaga od dziecka zdania odpowiedniego testu, a także zagrania przed komisją na wybranym instrumencie. Dodatkowo dziecko czeka więcej pracy, ponieważ połączyć będzie musiało normalny tryb nauki, z nauką gry na instrumencie i dodatkowymi przedmiotami, co powodować może przemęczenie, a z czasem także przemęczenie. Do tego rodzaju szkoły muzycznej należy więc kierować jedynie dzieci, które przejawiają dużą pasję muzyczną i widocznie wiążą z muzyką swoje dalsze życie. W innym bowiem wypadku nie będą one zadowolone z wyboru.

Jeżeli natomiast nie jesteśmy pewnie czy gra na danym instrumencie nie jest jedynie chwilowym kaprysem naszego dziecka, możemy zapisać je do szkoły prywatnej lub do szkoły muzycznej, która działa w trybie popołudniowym/wieczornym i obejmuje jedynie naukę gry na danym instrumencie w trybie od jednego do dwóch spotkań w ciągu tygodnia, co nie powoduje tak wielu obciążeń. Nauka w tego typu szkole może być dobrą lekcją dla naszego dziecka, sprawdzimy w ten sposób z jakim zaangażowaniem podchodzi ono do muzyki i jak wiele czasu chce jej poświęcać. Jak więc widzimy wybór odpowiedniej placówki jest niezwykle ważny dlatego też powinien być dokładnie przemyślany i uzgodniony z naszym dzieckiem.

 

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...