Jakie płytki podłogowe wybrać do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, które spełnia funkcję użytkową musi więc być funkcjonalne. Z drugiej jednak strony nie sposób nie zauważyć, że do projektowania łazienki nie możemy podejść obojętnie, ponieważ często jest to pomieszczenie w którym się relakcujemy wieczorem, a także nastrajamy pozytywnie do rozpoczęcia nowego dnia. Jak więc urządzić łazienkę w taki sposób, aby miała na nas pozytywny wpływ i na długo nam służyła?

Rodzaje płytek 

Jedynm z najczęściej stosowanych rozwiązań stosowanych w projektowaniu łazienke jest zamontowanie w nich płytek łazienkowych. Jest to dobry pomysł, ponieważ płytki podłogowe Poznań to rozwiązanie klasyczne, które z łatwością możemy urozmaicić o nowatorskie dodatki, które nadadzą wnętrzu ciekawy charakter. Wybierając idealne płytki kierować się powinniśmy nie tylko nazwą firmy Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde, ale także faktem czy interesują nas płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe czy właśnie płytki łazienkowe Poznań. Ten osotni typ powinien być przez nas wybierany nie tylko ze względy na czynniki estetycze – piękny kolor czy fakturę, lecz przede wszystkim ze względu na swoją użyteczność. Płytki w łązience powinny być niezwykle odporne na i wilgoć, wysoką temperaturę oraz wodę, ale też powinny wyróżniać się antypoślizgowością, która zapewni nam komfort na odpowiednim poziomie, a także odpornością na uszkodzenia. 

Parametry płytek łazienkowych

Najczęściej wybierane przez rodaków są klasyczne płytki ceramiczne, które nie muszą być w nudnym, tradycyjnym, jasnym kolorze. Coraz częściej pojawiają się innoacyjne rozwiązania na przykład płytki w stylu retoro, śródziemnomorskim, klasycznym, high-tech. Każdy z tych rodzajó pozwala uzyskać w łazience inny, niezwykle ciekawy efekt końcowy! Wśród rodzajów płytem możemy wybierać płytki glazurowe (które są eliktane i idealnie sprawdzą się na scianach, nie podłogach), terakota (płytki o dużej wytrzymałości, które świetnie sprawdzą się na podłogach), gres porcelanowy (płytki odporne na ścieranie, plamienie i działanie środkó chemicznych), klinkier szlkiwiony (najtrwardszy z wymienionych materiałów, idealny na podłogach i ścianach). Z całą pewnością nie powinniśmy montować natomiast w łązience gresu technicznego, ponieważ jest on na tyle chropowaty, że zbierałby brud i wilgotność, co doprowadzałoby do szarzenia i kruszenia płytek. Aby uniknąć więc wszelkich nieprzyjemnych syuacji nasze płytki powinne wyróżniać się małym procentem nasiąkliwości (najlepiej na poziomie 3% i mniejszym) oraz antypoślizgowością w granicach R9 do R13. Dobrym rozwiązaniem są płytki z bogatymi żłobieniami i wzorami, ponieważ płytka szliwiona, gładka jest zbyt śliska, płytka żłobiona natomiast zapobiega nieprzyjemnym potknięciom. 

Estetyka płytek

Kolejnymm ważnym elementem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie w jakim stylu zamierzamy urządzić naszą łazienkę. Jeżeli interesuje nas klasyczna łazienka, to warto wybrać płytki w jasnym kolorze, które pięknie będą współgrały z białą armaturą łazienki. Taka toaleta z całą pewnością doda nam energii i pozytywnie wpłynie na nas nastrój od rana. Jeżeli według nas takie wnętrze będzie zbyt zimne, to możemy wybrać plytki w kolorze beżowym. Możemy też taką łazienkę ozdobić kolorowymi dodatkami, które nadadzą wnętrzu charakteu. Jeżeli natomiast preferujemy oryginalne rozwiązania, to może warto zainwestować w ciemne kafelki, które idealnie podkreślą fakturę sprzętu łazienkowego. Taka łaznieka gwarantuje tajemniczy nastrój i idealnie sprawdzi się wieczorami, kiedy będziemy marzyli o ciepłej kąpieli w nastrojowym wnętrzu. Ostatczny wybór rozwiązania zależał będzie całkowiecie od nas. 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...