Kilka słów o oknach dachowych

http://velshop.pl

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

 

Okna dachowe velux to jedne z najpopularniejszych. Kilka słów o samej firmie. Jest ona wytwórcą okien od 1941 roku, przez te wszystkie lata zyskała rzeszę zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ich produkty cechują dobór najwyższej jakości materiałów i wykonanie z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Ich pomysłodawcą jest inżynier Villum Kann Rasmussen. Początkowo były one przeznaczone do szkół. Następnie okazały się potrzebne także w halach przemysłowych, a później w domach. Okna dachowe velux obecne są w Polsce od 1990 roku. Firma nieustannie się rozwija i proponuje swoim klientom innowacyjne rozwiązania. Okna dachowe velux dzielą się na trzy podstawowe kategorie.

1. Standard: są energooszczędne, pozwalają na silne doświetlenie naturalnym światłem pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu. Charakteryzują się łatwością w obsłudze i utrzymaniu czystości.

2. Standard Plus: poza wszystkimi cechami wymienionymi powyżej, posiadają one innowacyjny, energooszczędny pakiet 3-szybowy. Dzięki niemu oszczędzamy energię, gdyż zapobiega utracie ciepła. Ponadto, nie wymagają konserwacji.

3. Premium: okna te posiadają liczne dodatkowe funkcje, do których należy chociażby automatyczne sterowanie, wyciszanie hałasu. Są one także wyjątkowo atrakcyjne wizualnie.

Wszystkie te produkty umożliwiają wentylację pomieszczeń nawet przy zamkniętych oknach, są energooszczędne, posiadają system Pick&Click! Do samodzielnego montażu okien i są odporne na każdą pogodę. Deszcz, śnieg, grad, silny wiatr czy burza im nie zaszkodzą. Możliwy jest wybór okien z dolnym lub górnym otwieraniem.

Okna dachowe Fakro to równie znana i ceniona firma, jednak nieco młodsza. Jej założycielem jest Ryszard Florek, który oficjalnie działalność rozpoczął w w 1991 roku. To właśnie wtedy firma zyskała swoją nazwę, choć pierwsze okna gotowe były już w 1990 roku. Dziś są, obok veluxa, najchętniej wybieranymi oknami do poddaszy. Są energooszczędne, odporne na skrajne warunki pogodowe i uszkodzenia, a także atrakcyjne wizualnie. Warto zwrócić uwagę także na okno obrotowe.

Okna obrotowe velux i okna obrotowe fakro to jedne z najpopularniejszych modeli okien dachowych. Otwierają się one wokół osi obrotu, w połowie swojej wysokości. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Bez najmniejszego problemu można je umyć z wewnętrznej i zewnętrznej strony. Dzięki specjalnym suwakom blokującym, okna nie obracają się, kiedy tego nie chcemy. Wyposażone zostały w zintegrowane systemy wentylacji, które umożliwiają przepływ świeżego powietrza nawet wówczas wtedy, gdy okna są zamknięte. Natomiast system energooszczędny zapobiega niechcianej utracie ciepła. Okna obrotowe velux posiadają blokadę, która uniemożliwia otwarcie go przez dzieci czy silny wiatr. Okna obrotowe fakro wyposażone zostały w 3-warstwowe pakiety szybowe, z hartowaną szybą zewnętrzną, która dodatkowo zwiększa ich odporność na uszkodzenia.

Jeśli już mowa o oknach dachowych, na uwagę zasługują rolety, które zwiększają komfort ich użytkowania. Do wyboru mamy rolety wewnętrzne, a także rolety zewnętrzne, te drugie zatrzymują promienie słoneczne zanim te zdążą przedostać się do szyby, dzięki temu zapobiegają przegrzaniom pomieszczeń, co jest niezwykle istotne latem. Jeśli chodzi o rolety velux, dostępujące modele: rolety dekoracyjne, przyciemniające, zaciemniające, plisowane, rzymskie (model rolet wewnętrznych, materiałowych. Posiadają bezstopniową regulację, poruszają się w bocznych prowadnicach), markizy i wiele innych, bardzo podobnie jest jeśli decydujemy się na rolety fakro.

Choć nie codziennie wychodzimy na dach, istnieją sytuacje, w których musimy to zrobić i wtedy najważniejsze jest, by móc zrobić to bezpiecznie. Jakie to sytuacje? Chociażby prace kominiarskie, instalacyjne czy konserwatorskie. Właście wtedy wyłazy dachowe okazują się niezbędne, Warto więc pomyśleć o nich poważnie. Są one nie tylko funkcjonalne, ale także ładne, co dla wielu z nas jest niezwykle istotne. Nie musimy więc martwić się tym, ze popsują nasza wizję wyglądu dachu i poddasza. Wyłazy Fakro wyglądają jak typowe okna dachowe. Doskonale doświetlają pomieszczenia i umożliwiają jego wietrzenie. Poszczególne egzemplarze przeznaczone są do montażu w nieogrzewanych, bądź ogrzewanych pomieszczeniach. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę, gdyż w dużej mierze to warunkuje nasze zadowolenie związanie z użytkowaniem wyłazu.

Światło słoneczne pozytywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Dobrze doświetlone pomieszczenia zachęcają do spędzania w nich czasu i nie przytłaczają nas, jak jest w przypadku ciemnych pokoi. Okna dachowe nie tylko dostarczają nam potężnej dawki światła, ale także umożliwiają wietrzenie pomieszczeń i podziwianie zjawisk atmosferycznych.

 

Popularne treści

Kilka słów o oknach dachowych

Okna dachowe to elementy wyposażenia domu, które są niezwykle istotne. Wybór takiego okna może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku istnieje mnóstwo modeli i jak z tej masy wybrać właśnie to, które będzie dla nas odpowiednie? Oto kilka faktów, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj więcej...

Nienudny Poznań

Jak wielu z nas oglądając jakiś film zastanawia się, gdzie był realizowany? Raczej niewielu. Niestety. Kręcenie zwłaszcza prestiżowych produkcji jest dla miasta wyjątkowo ważnym chwytem marketingowym. Film nagrywany w danym mieście odkrywa jego najpiękniejsze zakątki, które zarówno dla mieszańców, jak i przyjezdnych, mogły pozostawać obce. W Polsce jest mnóstwo miast, które zasługują na szczególną uwagę, obfitują w piękne, niepowtarzalne miejsca, które dla ich mieszkańców pozostają nieodkryte.

Czytaj więcej...